چرند و پرند مجموعه نوشته‌ های طنز اجتماعی با ماهیت ی علی‌اکبر دهخدا است که بیشتر آنها در قالب داستان‌کوتاه، اعلامیه، تلگراف، گزارش خبری در رومه صوراسرافیل با نام های مستعار دخو، غلام گدا، آزادخان، خرمگس و. به چاپ می رسیده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:
بعد از چند سال مسافرت هندوستان و دیدن ابدال و اوتاد و مهارت در کیمیا و لیمیا و سیمیا، الحمدلله به تجربه بزرگی نائل شدم و آن دوای ترک تریاک است. اگر این دوا را در هر یک از ممالک خارجی کسی کشف می کرد، ناچار صاحب امتیاز میشد، انعامات می گرفت. در همه رومه ها نامش به بزرگی درج میشد اما چه کنم که در ایران قدردان نیست. عادت طبیعت ثانویست. همین که کسی به کاری عادت کرد دیگر به این آسانیها نمی تواند ترک کند. علاج منحصر به این است که به ترتیب مخصوصی به مروز زمان کم کند تا وقتی که به کلی از سرش بیفتد.
حالا من به تمام برادران مسلمان غیور تریاکی خود اعلان می کنم که ترک تریاک ممکن است به اینکه اولا در که امر ترک جازم و مصمم باشند، ثانیا مثلا یکنفر که روزی دو مثقال تریاک می خورد، روزی یک گندم از تریاک کم کرده دو گندم مورفین به جای آن زیاد کند.

منبع: کتابناک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مِدروید آچیلان در | درب اتوماتیک | درب های اتوماتیک کبیر پانل تولید کننده انواع ساندویچ پانل کَلِّه نُودِلی :D ^^ درب اتوماتیک فادینی، درب برقی فادینی، درب اتوماتیک FADINI، درب برقی FADINI، نماینده فادینی در اصفهان، نماینده FADINI در اصفهان مدرسه شاد نصب پکیج دیواری در شیراز-فلاح زاده Lalaine صنایع 88 دانشگاه بجنورد تولید انواع درب پارکینگ فلزی ساختمان و نرده حفاظ روی دیوار